תודה למדינת ישראל- יום העצמאות

יום העצמאות בסימן אמירת תודה למדינת ישראל.
*בהשראת חומרי ההוראה ולמידה תוך אתר עשרת ימי תודה.
מטרות השיעור:
1. להדגיש בפני התלמידים שקיומה של המדינה היא אינה ברורה מאליו.
2. לדעת ולהיזכר בדברים הטובים שיש במדינת ישראל.
3. לפתח מודעות לאמירת תודה למדינת ישראל.
4. לפתח חשיבה יצירתית על דרכים לומר תודה או לעשות מעשי הודיה למדינת ישראל.
מהלך השיעור:
1.שיח במליאה:
לקשר לילדים את השיח שהתקיים בימים האחרונים בכיתה בעקבות יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות בנושא של קיומה של מדינת ישראל.
2. משימה בקבוצות:
התלמידים יחשבו על כלה דברים הטובים שיש במדינת ישראל וירשמו אותם על דף. לאחר מכן כל קבוצה תציג את רשימת הדברים שהם כתבו.
3. שיח במליאה:
– האם פעם חשבתם על כל הדברים הטובים שיש לנו במדינה?
– האם חשבתם שאנו צריכים להודות עליהם?
– מדוע חשוב להודות למדינת ישראל?
– למי עלינו להודות?
– באילו דרכים אנחנו יכולים להודות למדינה?
4. משימה אישית:
לכתוב בדף מכתב תודה למדינת ישראל.
קישור להורדת הקובץ:
התמונה מתוך אתר עשרת ימי תודה

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

ג’יין גודול

ביום האישה בחרתי ללמד את הילדים.ות על ג’יין גודול. הלמידה על דמותה דרך עיני התלמידים.ות גרמה לי עוד יותר להעריך אותה על הדרך שפרצה לעוד

מפרסים את העיר ירושלים

יום ירושלים התקרב וחשבתי כיצד אני יוצרת חיבור בין החומר הנלמד לבין עולמם של התלמידים. נזכרתי שהילדים סיפרו לי בעניין רב שהמורה של מגמת רדיו

מה עושים עם בעיה?

שנת הלימודים התחילה ולעתים היא מביאה אתה קשיים והתמודדויות עבור הילדים. זה יכול להיות בפן החברתי, לימודי, משפחתי ורגשי. חשוב מאוד לנהל שיח כנה על

יום ירושלים- לומדים להכיר את העיר

במקום שאני אלמד אותם על העיר ירושלים, אני רוצה שהילדים בשיתוף פעולה ילמדו אודות העיר. מהלך השיעור:1. התלמידים מתחלקים לקבוצות של שלושה-ארבעה ילדים בקבוצה. 2.