משחק איקס-עיגול בשיעור שפה

מטרות השיעור:
1. תרגול מיומנויות לשוניות
2. העשרה לשונית
3. עבודת צוות
4. שיתוף פעולה
5. בחירה של משימות ואחריות על ביצוען

מהלך השיעור:
1. הילדים והילדות מתחלקים לקבוצות שבכל קבוצה בין 2-3 ילדים וילדות
2. כל קבוצה מקבלת שקית עם כל המשימות ודף ארגון התכנים.
עליהם לבחור את סדר העבודה כמו במשחק איקס עיגול: לבחור שורה/ טור/ אלכסון, להדגיש את כל המשימות הרשומות ולבצע אותם.
3. כאשר מסיימים אפשר לבחור עוד משימות לבצע

רשימת משימות:
1. שם המספר
2. פעלים, זמנים וגופים
3. שם עצם, תואר ופועל
4. מילות יחס
5. כינוי שייכות
6. שורשים ומשפחות מילים
7. ארץ עיר
8. שבץ נא
8. אותיות והגדרות

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

NOTEBOOK LM לא עוד כלי. עוד דרך להבין

כשאני בוחרת לשלב כלי AI בשיעור, אני עושה זאת כדי אפשר לעוד תלמידים ותלמידות להבין את החומר, את ההבנה והמסוגלות העצמית. דוגמה לכך היא בשיעור

היסטוריה בקליק

בחרתי להפוך את תרגול החומר למבחן בהיסטוריה לחוויה מגוונת, פעילה ומקדמת הבנה אמיתית. במקום "לשנן", אנחנו משחקים, מבררים, מדייקים ובעיקר לומדים לחשוב היסטורית. פעילויות לתרגול:1.

היכרות ראשונית דרך אותיות

השנה אני מתכננת לפתוח את השנה בפעילות היכרות שתשמש גם כהזדמנות נוספת לחיבור אל עולם האותיות, המילים והמשפטים דרך מקום רגשי ואישי.הבחירה באותיות אינה מקרית.

חוויית קריאה אחרת

תרגול קריאה לא חייב להיות שיעור נפרד או מטלה סתמית. הוא יכול להיות חלק טבעי מהלמידה, כזה שמעמיק את ההבנה, מייצר שייכות לנושא, ומחזק תחושת